„Mefra” – to znana i uznana marka.

Frans Melenhorst
Henry Melenhorst
Frans Melenhorst
Frans Melenhorst

Mefra swą działalność w Polsce rozpoczęła w roku 1997. Firma należy do grupy postępowych przedsiębiorstw, które mogą pochwalić się doświadczeniem oraz wiedzą praktyczną z zakresu budownictwa. To firmy z wieloletnią tradycją w dziedzinie innowacyjnych systemów budowlanych oraz projektów specjalnych. Synergia pomiędzy nimi, jest siłą rynku Mefra.

Nazwa ,,Mefra'' pochodzi od nazwiska i imienia Holendra – Melenhorsta Fransa, który już w roku 1908, pracował jako budowlaniec. Tradycja ta, kontynuowana jest od pokoleń po dzień dzisiejszy. Obecnie pod nadzorem jego prawnuka Roberta Melenhorsta. Przez wszystkie te lata, tradycja budowlana, w rodzinie Melenhorst miała od zawsze charakter innowacyjny.

Budujemy z materiałów najwyższej jakości posiadającymi wymagane certyfikaty zgodnie z normami polskimi oraz europejskimi.


Historia

Mefra Frans MelenhorstHistoria firmy, jak i jej nazwa sięga roku 1908, kiedy to Frans Melenhorst (MeFra) osiedlił się wraz z rodziną w miejscowości de Krim w Overrijssel w Holandii. Zamieszkał w budynku drewnianym. Tam też, rozpoczął swoją działalność. Zajmował się zarówno tradycyjnym budownictwem drewnianym budynków mieszkalnych jak i budynków innego typu, jak : młyny, szkoły, fabryki, stodoły, obory ect. Początkowo były to remonty, później konstrukcje dachowe drewniane. Z czasem wyspecjalizował się w tradycyjnym budownictwie drewnianym szkieletowym.

Od roku 1937 r. w firmie Franzowi, pomagał jego syn Henryk, który po śmierci ojca przejął firmę i kontynuował rodzinne tradycje. Po wojnie światowej, zarówno Europa jak i również Holandia, nie uniknęła zniszczeń wojennych. Trzeba było szybko zająć się odbudową budynków mieszkalnych jak Mefra youth boysgospodarskich. Najważniejszy był czas, ponieważ wiele ludzi pozostało bez dachu nad głową. Wówczas, zaczęła się era prefabrykowanych domów szkieletowych. W tym okresie firma wyspecjalizowała się w prefabrykacji budynków. Około roku 1966 r. do Henryka dołączył jego syn Frans Melenhorst (MeFra), który podobnie jak jego dziadek jak i ojciec zajmował się budownictwem drewnianym.

Ten Frans Melenhorst, zaczął wprowadzać innowacje do technologii szkieletowej i tak w roku 1977 powstał pierwszy dom, na izolowanym fundamencie i na plac budowy przyjechały sprefabrykowane elementy budynku, które zastały zamontowane na placu budowy za pomocą dźwigu. W tym czasie nastąpił dynamiczny rozwój firmy w całej Europie. Frans Melenhorst, wprowadził wiele rozwiązań innowacyjnych rozwiązań. Firma Mefra, dotarła również do Polski. Był rok 1994, pierwszy oddział firmy powstał w Szczecinie. Cztery lata później, Mefra przeniosła swoją siedzibę oraz produkcję do Szamotuł, gdzie z powodzeniem prowadzi działalność po dzień dzisiejszy. Po śmierci Frans Melenhorst, wnuka założyciela Mefry w roku 2013 rodzinną tradycję, kontynuuje jego prawnuk, Robert Melenhorst.


Dlaczego Mefra?

Doświadczenie

czwarta generacja ekspertów, od 40 lat budownictwo szkieletowe.

Wiedza

od lat, zatrudniamy wysokiej klasy specjalistów.

Otwartość

jasny i przejrzysty proces współpracy.

Zaufanie

podstawą współpracy pomiędzy Mefra, a klientem jest wzajemne zaufanie.

Team

klient, Mefra i podwykonawcy = ścisła współpraca.

Informacja

klienci Mefra są informowani na bieżąco, o wszystkich etapach prac.

Cena

jest zawsze stała – po podpisaniu umowy nie doliczamy żadnych dodatkowych kosztów.

Jakość

Mefra, zawsze stawia na jakość, zarówno stosowanych materiałów, jak i wykonywanych przez siebie prac.

Prefabrykacja

elementy budynków szkieletowych, wykonujemy w naszym zakładzie w Szamotułach.

Kontrola wewnętrzna

na każdym etapie realizacji – od dostawy materiałów, poprzez produkcję do produkcji, montaż budynku, aż po prace wykończeniowe.

Pewność

Mefra, na wykonywane przez siebie budynki, udziela na elementy konstrukcyjne 30 letniej gwarancji.

Innowacyjność

Mefra zawsze szuka takich rozwiązań, żeby móc zaoferować Państwu produkt najwyższej jakości.

Mefra buduje domy na całe życie, nie tylko na kilka lat.

Budując dom dla Ciebie, budujemy jak dla siebie.